Најнов број Насловна
Број 3015    сабота, 18 март 2006
 
 
 
 
 
 
 
   
THIS IS TEST TITLE
СПОРТСКИ ВИКЕНД
Вардар и Силекс на поправен

ФУДБАЛ: Прва лига, 21. коло, утре (14.30 ч.): Башкими - Брегалница К, Ренова - Македонија ЃП, Беласица - Работнички К, Вардар - Силекс, Победа - Шкендија, Цементарница - Влазрими.

Втора лига, 21. коло - денеска (14): Турново - Тетекс, Металург - Напредок, Новаци - Пелистер, Маџари С. - Караорман, Лозар - Скопје. Слободна е екипата на Слога Ј.

ОДБОЈКА: Прва лига, мажи, 12 коло, денеска: Шутова - Маслодајна К. (16). Утре: Вардар О. - Лешок (14), Работнички Ф. - Македонија Џ. (18). Прва лига, жени, 10. коло, денеска: Македонија М. - Бамикор (14), Штип - Работнички Ф. (16). Утре: Љуботен ЛТ - Форца волеј (11).

КОШАРКА: Суперлига, 6 коло, денеска: МЗТ Скопје - Вардар О. (19.30). Утре: Тоа сум јас - Пелистер (19.30). Плејаут, 3 коло, денеска: Центар - Маврово (17). Утре: Црн Дрим - Велес (16.30).

КУГЛАЊЕ: Прва лига, 12 коло, денеска: Макпетрол - Работнички, 18 Август Адинг - Тутунски комбинат и Пелистер - Окта.

РАКОМЕТ: Супер машка Мобимак лига. 12.коло (денеска): Младост - Вардар Про (19), Металург - ВВ Тиквеш (15.30, Автокоманда), ТК Бренд - Повардарие (18.30). Супер женска Бонаква лига. 15. коло (денеска): ТК Бренд - Олимпик (18.30), Гевгелија - Пелистер Божур (18). Утре: Кале Кичево - Скопје (18), Еуролинк ЃП - Амбалажа Кабран (12.00, СРЦ Кале).

СНОУБОРД: Европски куп Маврово 2006, денеска (10), скокови "Биг-ер".
НАСЛОВНА

 

© 2001 Дневник, сите права задржани