Најнов број Насловна
Број 3015    сабота, 18 март 2006
 
 
 
 
 
 
 
   
THIS IS TEST TITLE
ВО МАДРИД
Шпанец соќор-фишецисе распука во Врховниот суд

Маж облечен во униформа на приватна фирма за обезбедување испука неколку ќор-фишеци во зградата на шпанскиот врховен суд во Мадрид, јави Ројтерс.

- Детекторот за метал покажа дека во торбата напаѓачот се обиде да прошверцува два пиштола. Кога се вклучи алармот, тој успеа да го земе едниот пиштол и да истрела шест ќор-фишеци. Тогаш го уапсивме. Се разбира дека никој не е повреден во пукањето - изјави претставник на полицијата.

Шпанското МВР соопшти дека нападот го извршил криминалец, но не даде повеќе информации.
НАСЛОВНА

 

© 2001 Дневник, сите права задржани